IMG
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Projekty školy > Sociální automobil

Sociální automobilDobrá věc se opět podařila.

Základní škola speciální a Mateřská škola speciální v Novém Jičíně získala do užívání nový osobní automobil. Projekt „sociální automobil“ je jedním z nejprestižnějších projektů realizovaných celorepublikově firmou Kompakt s.r.o. Jeho cílem je za spoluúčasti firem a společností vytvořit či obnovit vozový park v zařízeních, která se zaměřují na výchovu, vzdělávání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných jedinců.

Naše škola byla do projektu vybrána opakovaně a Dacia Lodgy je již třetím vozem, který díky nezištné podpoře regionálních firem a organizací do svého užívání získala. Další čtyři roky ho tak mohou děti a žáci využívat k dopravě na vybrané výukové programy a aktivity realizované školou. Jako příklad mohu uvést hipoterapii, různé sportovní a kulturní akce, tematické výlety a školy v přírodě, případně další benefiční akce. Automobil budou používat také pracovníci Speciálně pedagogického centra, kteří poskytují komplexní služby klientům s tělesným a mentálním postižením v rámci celého Moravskoslezského kraje. Dostatečná mobilita je pro kvalitu a efektivitu jejich práce zásadním předpokladem.

Slavnostní předání proběhlo za účasti realizátorů projektu, sponzorů a představitelů školy ve velmi příjemné atmosféře v Hotelu Na Skalkách. Svým vystoupením přišli dárcům poděkovat také žáci základní školy speciální.

Závěrem chci za vedení školy poděkovat všem firmám, které se na úspěšné realizaci tohoto projektu spolupodílely. Velmi si vaší podpory vážíme a rádi se s vámi setkáme také při osobní návštěvě přímo u nás ve škole.

 

Mgr. David Ježek, ředitel školy