IMG
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality organizace > Motýlek v oblacích

Motýlek v oblacíchŠestadvacátý ročník přehlídky tance, zpěvu a dramatické tvorby dětí a mládeže s handicapem „Motýlek“, se letos konal v sobotu  4. 11. 2023 v kulturním domě v Kopřivnici, s podtitulem „Motýlek v oblacích“. Naše škola měla zastoupení v podobě dvou vystoupení. Tím prvním bylo „Kouzlo nočního nebe“, kde děti na píseň Anny K. ztvárnily noční oblohu a se světýlky předvedly tanec hvězd na nebi.

Druhé dynamické vystoupení na motivy známé keňské písně Hakuna Matata se nazývalo „V rytmu afrických bubnů“.  Děti hrou na djembe rozvířily vzduch rytmickým bubnováním a domorodým oslavným tancem, odezvou na prožitek z bubnování.

Hakuna matata, je svahilská fráze vyjadřující bezstarostnost, žádný problém, prostě „užívej si života“.  Děti toto poselství skrze vystoupení předali i ostatním. Poselství, že i přes všechna omezení si děti svůj život užívají v lásce a radosti. 

Za krásné výkony jsme byli všichni odměněni bouřlivým potleskem, upomínkovými dárečky a občerstvením v podobě teplého párku s rohlíkem a studeným džusem :-)

Děkujeme pořadatelům  za celou akci, přátelskou atmosféru v průběhu přehlídky a těšíme se na další, již 27. ročník.

Videostřípky z akce můžete zhlédnout na odkaze: https://www.facebook.com/share/v/eWALefz8TKuMdksL/

 

 

Za účinkující PaedDr. Marcela Komendová, Mgr. Jana Fajmonová