IMG
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality organizace > 30 let výročí školy

30 let výročí školyDatum konání:
6.6.2023

Dětské centrum na „Komendě“ slaví 30 let.

Již třicet let stojí na Komenského ulici v Novém Jičíně nenápadná budova. V původním objektu jeslí vzniklo počátkem 90. let Dětské centrum. Postupem času a vlivem společenských změn se vyvinulo až do současné podoby speciálního školského zařízení, které poskytuje výchovně vzdělávací péči dětem a žákům se středně těžkým a těžkým mentálním postižením, s vícečetným postižením a s poruchou autistického spektra. Škola za dobu své existence prošla celou řadou organizačních, legislativních i rekonstrukčních změn. Vždy však poskytovala vysoce erudovanou a nezištnou podporu nejen dětem s výrazným hendikepem, ale také jejich rodinám. Během třiceti let umožnila vzdělávání téměř třem stovkám dětí, pro které byla velmi zásadní součástí jejich, ne vždy lehké, životní pouti. 

Za vedení školy Mgr. David Ježek, ředitel

 

https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000037619/pred-30-lety-bylo-prukopnikem-specialniho-skolstvi-pro-tezce-postizene-deti-novojicinske-detske-centrum