IMG
Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality organizace > 22. ročník Benefičního plesu školy

22. ročník Benefičního plesu školyDatum konání:
15.3.2024

 

Vážení přátelé.

22. ročník Benefičního plesu pořádaného o. p. s. DĚCKO a Základní školou speciální a Mateřskou školou speciální v Novém Jičíně se vydařil

V pátek 15. 3. 2024 zaplnily sál Závodního klubu Autopal / PO Lighting Czech, s.r.o. téměř tři stovky spokojených hostů tradiční benefiční akce, na jejíž přípravě se podílejí především zaměstnanci školy. Letošní program zahájili naši žáci světelnou show nazvanou Noční nebe. Velkým zážitkem bylo umělecky ztvárněné vystoupení slečny na vozíčku s tanečním doprovodem a skupinové vystoupení členů Tanečního klubu Gradus ze Štramberku. Již tradiční "půlnoční" překvapení si připravili zaměstnanci školy, tentokrát na cirkusové téma. Celý večer hrálo k tanci a poslechu hudební trio z Hranic.

Děkujeme všem kolegům, účastníkům plesu, dárcům a sponzorům plesové tomboly, vystupujícím i provozovateli sálu za projevenou podporu, velmi si ji vážíme. Především díky Vám se i letos podařilo získat nemalé finanční prostředky, které škola využije na nákup speciálních didaktických a kompenzačních pomůcek, výukového materiálu a financování některých alternativních výukových programů pro děti a žáky s těžším zdravotním postižením.

Tyto programy podporují jejich další rozvoj, zmírňují zátěž pečujících rodin a stávají se pro děti smysluplnou součástí výuky i trávení volného času. Proto jsme rádi, když jsou součástí vzdělávání v maximální možné míře. Jedná se například o hipoterapii, canisterapii, muzikoterapii, arteterapii, pobyty v přírodě, na farmě apod. 

 

Mgr. David Ježek, ředitel školy